Sensata Technologies/Airpax CPP11-51-30.0A-36686-30-V
CPP11-51-30.0A-36686-30-V picture photo
Mfg. Part Number
CPP11-51-30.0A-36686-30-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR 30A PUSH-PULL
Datasheet Download
CPP11-51-30.0A-36686-30-V.pdf
Availability of CPP11-51-30.0A-36686-30-V
QUANTITY
CPP11-51-30.0A-36686-30-V Order Process
Ship out your order
Specifications of CPP11-51-30.0A-36686-30-V
Internal Part NumberEIS-CPP11-51-30.0A-36686-30-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating30A
Number of Poles1
Actuator TypePush-Pull Plunger
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPP11-51-30.0A-36686-30-V
CPP11-51-30.0A-36686-30-V Details Description
Related parts for CPP11-51-30.0A-36686-30-V
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 10W datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
EMITTER IR 850NM 50MA datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 132W datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf