Sensata Technologies/Airpax CPP11S-52-10.0A-OC-H-T
CPP11S-52-10.0A-OC-H-T picture photo
Mfg. Part Number
CPP11S-52-10.0A-OC-H-T
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR 10A PUSH-PULL
Datasheet Download
CPP11S-52-10.0A-OC-H-T.pdf
Availability of CPP11S-52-10.0A-OC-H-T
QUANTITY
CPP11S-52-10.0A-OC-H-T Order Process
Ship out your order
Specifications of CPP11S-52-10.0A-OC-H-T
Internal Part NumberEIS-CPP11S-52-10.0A-OC-H-T
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating10A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPP11S-52-10.0A-OC-H-T
Related LinksCPP11S-52-1, CPP11S-52-10.0A-OC-H-T Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
CPP11S-52-10.0A-OC-H-T Details Description
Related parts for CPP11S-52-10.0A-OC-H-T
CONN HEADER 2MM 20POS R/A GOLD datasheet.pdf
RES 536K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
DISPLAY 7SEGMENT HER CA 0.8" datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 20A 24V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .203M 33POS datasheet.pdf
RES 0.464 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS INLINE PIN datasheet.pdf
SENSOR/ACTUATOR CABLE 8POS datasheet.pdf