Sensata Technologies/Airpax CPP11S-52-12.5A-OC-H-T
CPP11S-52-12.5A-OC-H-T picture photo
Mfg. Part Number
CPP11S-52-12.5A-OC-H-T
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYD 12.5A PUSH-PULL
Datasheet Download
CPP11S-52-12.5A-OC-H-T.pdf
Availability of CPP11S-52-12.5A-OC-H-T
QUANTITY
CPP11S-52-12.5A-OC-H-T Order Process
Ship out your order
Specifications of CPP11S-52-12.5A-OC-H-T
Internal Part NumberEIS-CPP11S-52-12.5A-OC-H-T
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating12.5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPP11S-52-12.5A-OC-H-T
Related LinksCPP11S-52-1, CPP11S-52-12.5A-OC-H-T Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
CPP11S-52-12.5A-OC-H-T Details Description
Related parts for CPP11S-52-12.5A-OC-H-T
ADAPTER 28-DIP BOARD datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 1.5V datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
BOX ALUMINUM NAT 36"L X 30"W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 10V X7R 0805 datasheet.pdf
CONN HDR 19POS T/H 0.100 GOLD datasheet.pdf
IC FPGA 744 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
508 TB SOC WF VERTICAL datasheet.pdf
LED XLAMP XH-P50 WHITE SMD datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 4POS SMT 6MM datasheet.pdf