Sensata Technologies/Airpax CPP11S-52-15.0A-OC-H-T
CPP11S-52-15.0A-OC-H-T picture photo
Mfg. Part Number
CPP11S-52-15.0A-OC-H-T
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR 15A PUSH-PULL
Datasheet Download
CPP11S-52-15.0A-OC-H-T.pdf
Availability of CPP11S-52-15.0A-OC-H-T
QUANTITY
CPP11S-52-15.0A-OC-H-T Order Process
Ship out your order
Specifications of CPP11S-52-15.0A-OC-H-T
Internal Part NumberEIS-CPP11S-52-15.0A-OC-H-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesCPP
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating15A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles1
Actuator TypePush-Pull
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPP11S-52-15.0A-OC-H-T
Related LinksCPP11S-52-1, CPP11S-52-15.0A-OC-H-T Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
CPP11S-52-15.0A-OC-H-T Details Description
Related parts for CPP11S-52-15.0A-OC-H-T
RES SMD 120 OHM 5% 2/3W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS 2MM R/A SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS .100" SMD GLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
PRD LIC UCOS3 RTOS CORE CCES SGL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
IC OSC VCXO 1124MHZ 6CLCC datasheet.pdf
Crystal 30.0000MHz 30ppm 18pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf