Sensata Technologies/Airpax CPP11S-52-20.0A-OC-H-T
CPP11S-52-20.0A-OC-H-T picture photo
Mfg. Part Number
CPP11S-52-20.0A-OC-H-T
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR 20A PUSH-PULL
Datasheet Download
CPP11S-52-20.0A-OC-H-T.pdf
Availability of CPP11S-52-20.0A-OC-H-T
QUANTITY
CPP11S-52-20.0A-OC-H-T Order Process
Ship out your order
Specifications of CPP11S-52-20.0A-OC-H-T
Internal Part NumberEIS-CPP11S-52-20.0A-OC-H-T
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating20A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPP11S-52-20.0A-OC-H-T
Related LinksCPP11S-52-2, CPP11S-52-20.0A-OC-H-T Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
CPP11S-52-20.0A-OC-H-T Details Description
Related parts for CPP11S-52-20.0A-OC-H-T
IC D-TYPE POS TRG SNGL 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 27PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
DIODE MODULE 38KV 1A datasheet.pdf
LED YELLOW DIFF 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 50V X7R 1210 datasheet.pdf
CAP CER 0.013UF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
3G3DV SET-UP SOFTWARE, 5 USERS datasheet.pdf
CONN MINI BNC PLUG 75 OHM CRIMP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf