Cardinal Components CPPC1-A7BR-200.0TS
CPPC1-A7BR-200.0TS picture photo
Mfg. Part Number
CPPC1-A7BR-200.0TS
Brief Description
OSC XO 200.000MHZ CMOS PC PIN
Datasheet Download
CPPC1-A7BR-200.0TS.pdf
Availability of CPPC1-A7BR-200.0TS
QUANTITY
CPPC1-A7BR-200.0TS Order Process
Ship out your order
Specifications of CPPC1-A7BR-200.0TS
Internal Part NumberEIS-CPPC1-A7BR-200.0TS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesFIPO™ CPP
PackagingBulk
TypeXO (Standard)
Frequency200MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)45mA
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.819" L x 0.520" W (20.80mm x 13.20mm)
Height0.200" (5.08mm)
Package / Case14-DIP (4-Lead)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPPC1-A7BR-200.0TS
Related LinksCPPC1-A7B, CPPC1-A7BR-200.0TS Datasheet, Cardinal Components Distributor
CPPC1-A7BR-200.0TS Details Description
Related parts for CPPC1-A7BR-200.0TS
CAP CER 10000PF 1.5KV X7R 1825 datasheet.pdf
CABLE TERMINATION RG/U 179,316 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 20POS 7.5MM datasheet.pdf
IC TXRX datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 32.768KHZ CMOS SMD datasheet.pdf
2.0 WTW PLG HSG 10CKT datasheet.pdf
PNL MNT W/ WIRE 568NM 40MCD GRN datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2 NYLON 21MM datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 2.6A 35 MOHM SMD datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV PUSH PULL 6SO datasheet.pdf
CRYSTAL 10.000000 MHZ datasheet.pdf
CAP FILM 1400VDC 0.12UF RADIAL datasheet.pdf