Cardinal Components CPPC4L-A7BP-80.0TS
CPPC4L-A7BP-80.0TS picture photo
Mfg. Part Number
CPPC4L-A7BP-80.0TS
Brief Description
OSC XO 80.000MHZ CMOS PC PIN
Datasheet Download
CPPC4L-A7BP-80.0TS.pdf
Availability of CPPC4L-A7BP-80.0TS
QUANTITY
CPPC4L-A7BP-80.0TS Order Process
Ship out your order
Specifications of CPPC4L-A7BP-80.0TS
Internal Part NumberEIS-CPPC4L-A7BP-80.0TS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package40
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesFIPO™ CPP
PackagingBulk
TypeXO (Standard)
Frequency80MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.520" L x 0.520" W (13.20mm x 13.20mm)
Height0.220" (5.60mm)
Package / Case8-DIP Module (4 Leads)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPPC4L-A7BP-80.0TS
Related LinksCPPC4L-A7, CPPC4L-A7BP-80.0TS Datasheet, Cardinal Components Distributor
CPPC4L-A7BP-80.0TS Details Description
Related parts for CPPC4L-A7BP-80.0TS
IC INVERTER QUAD 4-INPUT 48SSOP datasheet.pdf
IC DELAY LINE 5TAP 45NS 8DIP datasheet.pdf
CONN HEADER DUAL 2MM 40POS GOLD datasheet.pdf
IC RF PWR AMP GP 802.11G 16-QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
RES 32K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 95.3 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN JACK BANANA INSULATED BLACK datasheet.pdf
CAP CER 10UF 35V X7R 1210 datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 8POS TIN datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS BOX MNT PIN datasheet.pdf