Cardinal Components CPPC5L-A7BP-25.0TS
CPPC5L-A7BP-25.0TS picture photo
Mfg. Part Number
CPPC5L-A7BP-25.0TS
Brief Description
OSC XO 25.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
CPPC5L-A7BP-25.0TS.pdf
Availability of CPPC5L-A7BP-25.0TS
QUANTITY
CPPC5L-A7BP-25.0TS Order Process
Ship out your order
Specifications of CPPC5L-A7BP-25.0TS
Internal Part NumberEIS-CPPC5L-A7BP-25.0TS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesFIPO™ CPP
PackagingBulk
TypeXO (Standard)
Frequency25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.047" (1.20mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPPC5L-A7BP-25.0TS
Related LinksCPPC5L-A7, CPPC5L-A7BP-25.0TS Datasheet, Cardinal Components Distributor
CPPC5L-A7BP-25.0TS Details Description
Related parts for CPPC5L-A7BP-25.0TS
CONN HEADER 10POS DL VERT 30GOLD datasheet.pdf
CONN HDR 20POS STR DUAL .163 AU datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 30POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
BERGSTIK II 0.100" DUAL ST datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf