Cardinal Components CPPC5LZ-A7BP-7.3728PD
CPPC5LZ-A7BP-7.3728PD picture photo
Mfg. Part Number
CPPC5LZ-A7BP-7.3728PD
Brief Description
OSC XO 7.3728MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
CPPC5LZ-A7BP-7.3728PD.pdf
Availability of CPPC5LZ-A7BP-7.3728PD
QUANTITY
CPPC5LZ-A7BP-7.3728PD Order Process
Ship out your order
Specifications of CPPC5LZ-A7BP-7.3728PD
Internal Part NumberEIS-CPPC5LZ-A7BP-7.3728PD
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesFIPO™ CPP
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency7.3728MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.047" (1.20mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPPC5LZ-A7BP-7.3728PD
Related LinksCPPC5LZ-A7, CPPC5LZ-A7BP-7.3728PD Datasheet, Cardinal Components Distributor
CPPC5LZ-A7BP-7.3728PD Details Description
Related parts for CPPC5LZ-A7BP-7.3728PD
RES SMD 82K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 630V X7R 1812 datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 16TVSOP datasheet.pdf
CAP CER 43PF 1.5KV NP0 1812 datasheet.pdf
IC AMP AUDIO 3.89W MONO D 9WLCSP datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
LED ORANGE 2PLCC SMD datasheet.pdf
FERRITE CORE datasheet.pdf
MC6 AC/DC SFTY RLY OSSD PWR IN 2 datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 410MW SOD123 datasheet.pdf
INS BNCM CABLE STKS P 75OHM 200C datasheet.pdf