Cardinal Components CPPC7-A3B6-17.7344TS
CPPC7-A3B6-17.7344TS picture photo
Mfg. Part Number
CPPC7-A3B6-17.7344TS
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 17.7344MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
CPPC7-A3B6-17.7344TS.pdf
Availability of CPPC7-A3B6-17.7344TS
QUANTITY
CPPC7-A3B6-17.7344TS Order Process
Ship out your order
Specifications of CPPC7-A3B6-17.7344TS
Internal Part NumberEIS-CPPC7-A3B6-17.7344TS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesFIPO™ CPP
PackagingBulk
TypeXO (Standard)
Frequency17.7344MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Current - Supply (Max)45mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.067" (1.70mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)50µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPPC7-A3B6-17.7344TS
Related LinksCPPC7-A3B6, CPPC7-A3B6-17.7344TS Datasheet, Cardinal Components Distributor
CPPC7-A3B6-17.7344TS Details Description
Related parts for CPPC7-A3B6-17.7344TS
RES SMD 130 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 13PF 50V C0G 0201 datasheet.pdf
RES SMD 18.2KOHM 0.5% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 WW datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 8SOIC datasheet.pdf
FAN AXIAL 50X20MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
RES 101 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC SLIC 2CH UNIV 100V 40QFN datasheet.pdf
D SUB IP 67 TOP ENTRY PLASTIC HO datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 100MA 28V datasheet.pdf