Cardinal Components CPPC7-A3B6-20.0TS
CPPC7-A3B6-20.0TS picture photo
Mfg. Part Number
CPPC7-A3B6-20.0TS
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 20.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
CPPC7-A3B6-20.0TS.pdf
Availability of CPPC7-A3B6-20.0TS
QUANTITY
CPPC7-A3B6-20.0TS Order Process
Ship out your order
Specifications of CPPC7-A3B6-20.0TS
Internal Part NumberEIS-CPPC7-A3B6-20.0TS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesFIPO™ CPP
PackagingBulk
TypeXO (Standard)
Frequency20MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Current - Supply (Max)45mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.067" (1.70mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)50µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPPC7-A3B6-20.0TS
Related LinksCPPC7-A3, CPPC7-A3B6-20.0TS Datasheet, Cardinal Components Distributor
CPPC7-A3B6-20.0TS Details Description
Related parts for CPPC7-A3B6-20.0TS
DIODE ARRAY SCHOTTKY 35V TO220AB datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 36-72VIN 12VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
RES 294 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 604 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
60746-6 SPACER datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS INLINE PIN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 50MA 48V datasheet.pdf