Cardinal Components CPPC7-A3B6-20.0TS
CPPC7-A3B6-20.0TS picture photo
Mfg. Part Number
CPPC7-A3B6-20.0TS
Brief Description
OSC XO 20.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
CPPC7-A3B6-20.0TS.pdf
Availability of CPPC7-A3B6-20.0TS
QUANTITY
CPPC7-A3B6-20.0TS Order Process
Ship out your order
Specifications of CPPC7-A3B6-20.0TS
Internal Part NumberEIS-CPPC7-A3B6-20.0TS
TypeXO (Standard)
Frequency20MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Current - Supply (Max)45mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.067" (1.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPPC7-A3B6-20.0TS
Related LinksCPPC7-A3, CPPC7-A3B6-20.0TS Datasheet, Cardinal Components Distributor
CPPC7-A3B6-20.0TS Details Description
Related parts for CPPC7-A3B6-20.0TS
POT 10K OHM 1/20W LOGARITHMIC datasheet.pdf
OSC XO 30.000MHZ CMOS TTL SMD datasheet.pdf
IC ADC LP 5V 12-BIT SRL 16-SOIC datasheet.pdf
TRANS NPN 30V 0.1A SOT323 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5.9MHZ 16SOIC datasheet.pdf
RES 820K OHM 1/4W 5% CF MINI datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
CONN HEADER 80POS datasheet.pdf
RES SMD 8.25K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf