Cardinal Components CPPC7-A3B6-24.576TS
CPPC7-A3B6-24.576TS picture photo
Mfg. Part Number
CPPC7-A3B6-24.576TS
Brief Description
OSC XO 24.576MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
CPPC7-A3B6-24.576TS.pdf
Availability of CPPC7-A3B6-24.576TS
QUANTITY
CPPC7-A3B6-24.576TS Order Process
Ship out your order
Specifications of CPPC7-A3B6-24.576TS
Internal Part NumberEIS-CPPC7-A3B6-24.576TS
TypeXO (Standard)
Frequency24.576MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Current - Supply (Max)45mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.067" (1.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPPC7-A3B6-24.576TS
Related LinksCPPC7-A3B, CPPC7-A3B6-24.576TS Datasheet, Cardinal Components Distributor
CPPC7-A3B6-24.576TS Details Description
Related parts for CPPC7-A3B6-24.576TS
RES 27K OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS R/A .100 30GOLD datasheet.pdf
IC GATE OR 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
RES 309K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 5A 1.2V 12VIN SMD datasheet.pdf
END BRACKET TERM BLOCK SNAP ON datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 21POS 3.5MM datasheet.pdf
RES 25.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 16AWG BLUE 1000' datasheet.pdf
GK NICU PTAFG PU V0 KN datasheet.pdf
CAP POLYMER 39UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
Crystal 26.0000MHz 30ppm 8pF 60 Ohm -40°C - 125°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf