Cardinal Components CPPC7-A5BD-10.0TS
CPPC7-A5BD-10.0TS picture photo
Mfg. Part Number
CPPC7-A5BD-10.0TS
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 10.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
CPPC7-A5BD-10.0TS.pdf
Availability of CPPC7-A5BD-10.0TS
QUANTITY
CPPC7-A5BD-10.0TS Order Process
Ship out your order
Specifications of CPPC7-A5BD-10.0TS
Internal Part NumberEIS-CPPC7-A5BD-10.0TS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesFIPO™ CPP
PackagingBulk
TypeXO (Standard)
Frequency10MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±60ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)45mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.067" (1.70mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)50µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPPC7-A5BD-10.0TS
Related LinksCPPC7-A5, CPPC7-A5BD-10.0TS Datasheet, Cardinal Components Distributor
CPPC7-A5BD-10.0TS Details Description
Related parts for CPPC7-A5BD-10.0TS
HOOK-UP SOLID 20AWG ORANGE 100' datasheet.pdf
IC A/D CONV 1CH 12BIT 8-SOIC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf