Cardinal Components CPPC7-A7BP-20.0TS
CPPC7-A7BP-20.0TS picture photo
Mfg. Part Number
CPPC7-A7BP-20.0TS
Brief Description
OSC XO 20.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
CPPC7-A7BP-20.0TS.pdf
Availability of CPPC7-A7BP-20.0TS
QUANTITY
CPPC7-A7BP-20.0TS Order Process
Ship out your order
Specifications of CPPC7-A7BP-20.0TS
Internal Part NumberEIS-CPPC7-A7BP-20.0TS
TypeXO (Standard)
Frequency20MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)45mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.067" (1.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPPC7-A7BP-20.0TS
Related LinksCPPC7-A7, CPPC7-A7BP-20.0TS Datasheet, Cardinal Components Distributor
CPPC7-A7BP-20.0TS Details Description
Related parts for CPPC7-A7BP-20.0TS
FIXED IND 2.25MH 1.75A 920 MOHM datasheet.pdf
IC LV QUAD FET BUS SW 14-TSSOP datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 7.5KV TRIAC 6SMD datasheet.pdf
IC BUFF TRI-ST HIGH SPEED SC70-5 datasheet.pdf
RES 15 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 30POS R/A 5MM datasheet.pdf
RES SMD 196K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES 280K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
ETHERNET COAXIAL EXTENDER FOR 10 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf