Cardinal Components CPPC7-A7BP-20.0TS
CPPC7-A7BP-20.0TS picture photo
Mfg. Part Number
CPPC7-A7BP-20.0TS
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 20.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
CPPC7-A7BP-20.0TS.pdf
Availability of CPPC7-A7BP-20.0TS
QUANTITY
CPPC7-A7BP-20.0TS Order Process
Ship out your order
Specifications of CPPC7-A7BP-20.0TS
Internal Part NumberEIS-CPPC7-A7BP-20.0TS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesFIPO™ CPP
PackagingBulk
TypeXO (Standard)
Frequency20MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)45mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.067" (1.70mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)50µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPPC7-A7BP-20.0TS
Related LinksCPPC7-A7, CPPC7-A7BP-20.0TS Datasheet, Cardinal Components Distributor
CPPC7-A7BP-20.0TS Details Description
Related parts for CPPC7-A7BP-20.0TS
FIXED IND 4.7UH 3.3A 38 MOHM SMD datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 30ppm 18pF 30 Ohm -40°C - 85°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
FIXED IND 10MH 24MA 137 OHM TH datasheet.pdf
RES 16.4K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
1.27MM MK DIMM ASSY RA .76AULF datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS SKT datasheet.pdf
CABLE SOCKET 19POLE datasheet.pdf
CONN BNC PLUG STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
POE GIGA MINIMC 2TX/SSLX-SM1550 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
150UF 10V 5X11MM 85C 3000H datasheet.pdf