Cardinal Components CPPC7-B6-14.7456TS
CPPC7-B6-14.7456TS picture photo
Mfg. Part Number
CPPC7-B6-14.7456TS
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 14.7456MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
CPPC7-B6-14.7456TS.pdf
Availability of CPPC7-B6-14.7456TS
QUANTITY
CPPC7-B6-14.7456TS Order Process
Ship out your order
Specifications of CPPC7-B6-14.7456TS
Internal Part NumberEIS-CPPC7-B6-14.7456TS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesFIPO™ CPP
PackagingBulk
TypeXO (Standard)
Frequency14.7456MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)45mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.067" (1.70mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)50µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPPC7-B6-14.7456TS
Related LinksCPPC7-B6-, CPPC7-B6-14.7456TS Datasheet, Cardinal Components Distributor
CPPC7-B6-14.7456TS Details Description
Related parts for CPPC7-B6-14.7456TS
IC COUNTER/DIVIDR DECADE 16TSSOP datasheet.pdf
IC ECONOSCILLATOR SS 8-USOP datasheet.pdf
RES 162K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 820UH 210MA 6.54 OHM datasheet.pdf
D4N-4B2GR-NPT datasheet.pdf
RES 100 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.25 JMPR LGT 76 TYPE datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE PIN datasheet.pdf
DIODE ZENER 800MW SMF DO219 datasheet.pdf
DIODE HEXFRED 25A 600V TO-247AC datasheet.pdf