Cardinal Components CPPC7L-A3B6-32.768TS
CPPC7L-A3B6-32.768TS picture photo
Mfg. Part Number
CPPC7L-A3B6-32.768TS
Brief Description
OSC XO 32.768MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
CPPC7L-A3B6-32.768TS.pdf
Availability of CPPC7L-A3B6-32.768TS
QUANTITY
CPPC7L-A3B6-32.768TS Order Process
Ship out your order
Specifications of CPPC7L-A3B6-32.768TS
Internal Part NumberEIS-CPPC7L-A3B6-32.768TS
TypeXO (Standard)
Frequency32.768MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.067" (1.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPPC7L-A3B6-32.768TS
Related LinksCPPC7L-A3B, CPPC7L-A3B6-32.768TS Datasheet, Cardinal Components Distributor
CPPC7L-A3B6-32.768TS Details Description
Related parts for CPPC7L-A3B6-32.768TS
RELAY GENERAL PURPOSE SPDT 2A 3V datasheet.pdf
RES SMD 68K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 604 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TRANS SOT539B datasheet.pdf
RES SMD 348K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS INLINE PIN datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS INLINE PIN datasheet.pdf