Cardinal Components CPPC7L-A3B6-33.3333TS
CPPC7L-A3B6-33.3333TS picture photo
Mfg. Part Number
CPPC7L-A3B6-33.3333TS
Brief Description
OSC XO 33.3333MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
CPPC7L-A3B6-33.3333TS.pdf
Availability of CPPC7L-A3B6-33.3333TS
QUANTITY
CPPC7L-A3B6-33.3333TS Order Process
Ship out your order
Specifications of CPPC7L-A3B6-33.3333TS
Internal Part NumberEIS-CPPC7L-A3B6-33.3333TS
TypeXO (Standard)
Frequency33.3333MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.067" (1.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPPC7L-A3B6-33.3333TS
Related LinksCPPC7L-A3B, CPPC7L-A3B6-33.3333TS Datasheet, Cardinal Components Distributor
CPPC7L-A3B6-33.3333TS Details Description
Related parts for CPPC7L-A3B6-33.3333TS
VARISTOR 42V 40A SOD-83A AXIAL datasheet.pdf
IC DRV/REG PCMCIA VPP DUAL16SOIC datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
XCEDE HD 3W LEFT 4PVH 8 COL datasheet.pdf
2 INCH BCT BLACK (200/6 INCH/PKG datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS JAM NUT PIN datasheet.pdf