Cardinal Components CPPC7L-A3B6-48.0TS
CPPC7L-A3B6-48.0TS picture photo
Mfg. Part Number
CPPC7L-A3B6-48.0TS
Brief Description
OSC XO 48.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
CPPC7L-A3B6-48.0TS.pdf
Availability of CPPC7L-A3B6-48.0TS
QUANTITY
CPPC7L-A3B6-48.0TS Order Process
Ship out your order
Specifications of CPPC7L-A3B6-48.0TS
Internal Part NumberEIS-CPPC7L-A3B6-48.0TS
TypeXO (Standard)
Frequency48MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.067" (1.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPPC7L-A3B6-48.0TS
Related LinksCPPC7L-A3, CPPC7L-A3B6-48.0TS Datasheet, Cardinal Components Distributor
CPPC7L-A3B6-48.0TS Details Description
Related parts for CPPC7L-A3B6-48.0TS
RES 22K OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC VREF SERIES 5V 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 1POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
IC FLASH 64MBIT 90NS 48TSOP datasheet.pdf
IC FPGA 97 I/O 144FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
FUSE GLASS 1A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf