Cardinal Components CPPC7L-A3BP-27.0TS
CPPC7L-A3BP-27.0TS picture photo
Mfg. Part Number
CPPC7L-A3BP-27.0TS
Brief Description
OSC XO 27.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
CPPC7L-A3BP-27.0TS.pdf
Availability of CPPC7L-A3BP-27.0TS
QUANTITY
CPPC7L-A3BP-27.0TS Order Process
Ship out your order
Specifications of CPPC7L-A3BP-27.0TS
Internal Part NumberEIS-CPPC7L-A3BP-27.0TS
TypeXO (Standard)
Frequency27MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.067" (1.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPPC7L-A3BP-27.0TS
Related LinksCPPC7L-A3, CPPC7L-A3BP-27.0TS Datasheet, Cardinal Components Distributor
CPPC7L-A3BP-27.0TS Details Description
Related parts for CPPC7L-A3BP-27.0TS
CAP ALUM 100UF 20% 63V SMD datasheet.pdf
IC DATA ACQ SYSTEM 12BIT 8-DIP datasheet.pdf
RES SMD 4.7M OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER DUAL 4X1 16SOIC datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 100V 10A TO277A datasheet.pdf
RES 2.4 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 6TSOT datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 1.04A 510 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-5V 1W datasheet.pdf