Cardinal Components CPPC7L-A7B6-32.0TS
CPPC7L-A7B6-32.0TS picture photo
Mfg. Part Number
CPPC7L-A7B6-32.0TS
Brief Description
OSC XO 32.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
CPPC7L-A7B6-32.0TS.pdf
Availability of CPPC7L-A7B6-32.0TS
QUANTITY
CPPC7L-A7B6-32.0TS Order Process
Ship out your order
Specifications of CPPC7L-A7B6-32.0TS
Internal Part NumberEIS-CPPC7L-A7B6-32.0TS
TypeXO (Standard)
Frequency32MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.067" (1.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPPC7L-A7B6-32.0TS
Related LinksCPPC7L-A7, CPPC7L-A7B6-32.0TS Datasheet, Cardinal Components Distributor
CPPC7L-A7B6-32.0TS Details Description
Related parts for CPPC7L-A7B6-32.0TS
IC CPLD 64MC 6.7NS 48QFN datasheet.pdf
CONN RECEPT 125POS TYPE B VERT datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 4.5-9VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
TRANS NPN 100V 4A FLP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
RES 0.649 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
2.54MM CENTER TWO PART PROBE datasheet.pdf
Connector Socket 17 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SINGLE DECK datasheet.pdf
HELASIGN MARKER BOOK .5X.5X1.5" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156" datasheet.pdf