Cardinal Components CPPC7L-A7B6-66.666TS
CPPC7L-A7B6-66.666TS picture photo
Mfg. Part Number
CPPC7L-A7B6-66.666TS
Brief Description
OSC XO 66.666MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
CPPC7L-A7B6-66.666TS.pdf
Availability of CPPC7L-A7B6-66.666TS
QUANTITY
CPPC7L-A7B6-66.666TS Order Process
Ship out your order
Specifications of CPPC7L-A7B6-66.666TS
Internal Part NumberEIS-CPPC7L-A7B6-66.666TS
TypeXO (Standard)
Frequency66.666MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.067" (1.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPPC7L-A7B6-66.666TS
Related LinksCPPC7L-A7B, CPPC7L-A7B6-66.666TS Datasheet, Cardinal Components Distributor
CPPC7L-A7B6-66.666TS Details Description
Related parts for CPPC7L-A7B6-66.666TS
IC DATA ACQUIS SYS 10BIT 20-DIP datasheet.pdf
C/A 62.5125 12FIB PLE MPO datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 10V 20% 2917 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 7POS 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 300W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
Connector Socket 40 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FIXED IND 15NH 600MA 170 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 5.7NH 1.77A 40 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf