Cardinal Components CPPC7L-A7BP-33.3333TS
CPPC7L-A7BP-33.3333TS picture photo
Mfg. Part Number
CPPC7L-A7BP-33.3333TS
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 33.3333MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
CPPC7L-A7BP-33.3333TS.pdf
Availability of CPPC7L-A7BP-33.3333TS
QUANTITY
CPPC7L-A7BP-33.3333TS Order Process
Ship out your order
Specifications of CPPC7L-A7BP-33.3333TS
Internal Part NumberEIS-CPPC7L-A7BP-33.3333TS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesFIPO™ CPP
PackagingBulk
TypeXO (Standard)
Frequency33.3333MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.067" (1.70mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)50µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPPC7L-A7BP-33.3333TS
Related LinksCPPC7L-A7B, CPPC7L-A7BP-33.3333TS Datasheet, Cardinal Components Distributor
CPPC7L-A7BP-33.3333TS Details Description
Related parts for CPPC7L-A7BP-33.3333TS
SWITCH SLIDE 4P3T 300MA 125V datasheet.pdf
30M T/B PNP PREWIRED datasheet.pdf
CAP CER 0.30PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
LIGHT PIPE 3MMDIA LP L/WIRE ASSY datasheet.pdf
KK 100 HDR POL RTAN 21POS datasheet.pdf
HAN YELLOCK LOCATOR 09990000001 datasheet.pdf
RES 97.6 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 16AWG ORANGE 1000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 500W datasheet.pdf
LED XLAMP CXA WHITE datasheet.pdf
CONN USB ADPT F-F datasheet.pdf
IC REG ADJ 10MA 16QFN datasheet.pdf