Cardinal Components CPPC7L-A7BR-40.32TS
CPPC7L-A7BR-40.32TS picture photo
Mfg. Part Number
CPPC7L-A7BR-40.32TS
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 40.32MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
CPPC7L-A7BR-40.32TS.pdf
Availability of CPPC7L-A7BR-40.32TS
QUANTITY
CPPC7L-A7BR-40.32TS Order Process
Ship out your order
Specifications of CPPC7L-A7BR-40.32TS
Internal Part NumberEIS-CPPC7L-A7BR-40.32TS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesFIPO™ CPP
PackagingBulk
TypeXO (Standard)
Frequency40.32MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.067" (1.70mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)50µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPPC7L-A7BR-40.32TS
Related LinksCPPC7L-A7, CPPC7L-A7BR-40.32TS Datasheet, Cardinal Components Distributor
CPPC7L-A7BR-40.32TS Details Description
Related parts for CPPC7L-A7BR-40.32TS
CONN BACKSHELL DB37 DIE CAST datasheet.pdf
IC ADC LP 12-BIT 400KSPS 8-SOIC datasheet.pdf
RES 120K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENS 200PSI M12-1.0 6G 1-5V datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
BASE ELEMENT datasheet.pdf
CAP CER 6.3PF 50V T2H 0603 datasheet.pdf
SWITCH DIP 2POS FLUSH ACT 24V datasheet.pdf
RES 200 OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE PIN datasheet.pdf