Cardinal Components CPPC7L-BR-30.0TS
CPPC7L-BR-30.0TS picture photo
Mfg. Part Number
CPPC7L-BR-30.0TS
Brief Description
OSC XO 30.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
CPPC7L-BR-30.0TS.pdf
Availability of CPPC7L-BR-30.0TS
QUANTITY
CPPC7L-BR-30.0TS Order Process
Ship out your order
Specifications of CPPC7L-BR-30.0TS
Internal Part NumberEIS-CPPC7L-BR-30.0TS
SeriesFIPO™ CPP
PackagingBulk
TypeXO (Standard)
Frequency30MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.067" (1.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPPC7L-BR-30.0TS
Related LinksCPPC7L-B, CPPC7L-BR-30.0TS Datasheet, Cardinal Components Distributor
CPPC7L-BR-30.0TS Details Description
Related parts for CPPC7L-BR-30.0TS
FUSE BOARD MNT 750MA 250VAC 2SMD datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 12NS 44TSOP datasheet.pdf
CAP FILM 0.12UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 16A 125V datasheet.pdf
RES 26.7K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CC DEBUGGER ADAPTER BOARD datasheet.pdf
DIP CABLE M-F 18POS datasheet.pdf
OSC VCTCXO 16.369MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf
CABLE MS46 RCVR EXT 10 M datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 80A 240VAC datasheet.pdf