Cardinal Components CPPC7LZ-A5BP-66.0TS
CPPC7LZ-A5BP-66.0TS picture photo
Mfg. Part Number
CPPC7LZ-A5BP-66.0TS
Brief Description
OSC XO 66.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
CPPC7LZ-A5BP-66.0TS.pdf
Availability of CPPC7LZ-A5BP-66.0TS
QUANTITY
CPPC7LZ-A5BP-66.0TS Order Process
Ship out your order
Specifications of CPPC7LZ-A5BP-66.0TS
Internal Part NumberEIS-CPPC7LZ-A5BP-66.0TS
SeriesFIPO™ CPP
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency66MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.067" (1.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPPC7LZ-A5BP-66.0TS
Related LinksCPPC7LZ-A, CPPC7LZ-A5BP-66.0TS Datasheet, Cardinal Components Distributor
CPPC7LZ-A5BP-66.0TS Details Description
Related parts for CPPC7LZ-A5BP-66.0TS
CONN EDGECARD 44POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CAP FILM 17.5UF 10% 370VAC QC datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X32MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
RES 1.2 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC LED Driver Linear Analog, PWM Dimming Lighting 48-WQFN (7x7) datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 2.5V 200W datasheet.pdf
500 TB WIR PRO 45D datasheet.pdf
CAP CER 22UF 6.3V X5S 0603 datasheet.pdf