Cardinal Components CPPC7LZ-A7BR-65.536TS
CPPC7LZ-A7BR-65.536TS picture photo
Mfg. Part Number
CPPC7LZ-A7BR-65.536TS
Brief Description
OSC XO 65.536MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
CPPC7LZ-A7BR-65.536TS.pdf
Availability of CPPC7LZ-A7BR-65.536TS
QUANTITY
CPPC7LZ-A7BR-65.536TS Order Process
Ship out your order
Specifications of CPPC7LZ-A7BR-65.536TS
Internal Part NumberEIS-CPPC7LZ-A7BR-65.536TS
SeriesFIPO™ CPP
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency65.536MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.067" (1.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPPC7LZ-A7BR-65.536TS
Related LinksCPPC7LZ-A7, CPPC7LZ-A7BR-65.536TS Datasheet, Cardinal Components Distributor
CPPC7LZ-A7BR-65.536TS Details Description
Related parts for CPPC7LZ-A7BR-65.536TS
RES SMD 750K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONTROL LOGIC 120K PROG 256K datasheet.pdf
KK 100 HDR FRLK RTAN 21POS datasheet.pdf
RES 402 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
XPC GAUGE VACUUM GAUGE datasheet.pdf
FIXED IND 180MH 41MA 374 OHM TH datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
IC PWR MGMT FOR FPGA 159BGA datasheet.pdf
OSCILLATOR 1.0 HZ MEMS SMD datasheet.pdf
STD POLY MOLDED PARTS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS PIN datasheet.pdf