Cardinal Components CPPC7LZ-A7BR-65.536TS
CPPC7LZ-A7BR-65.536TS picture photo
Mfg. Part Number
CPPC7LZ-A7BR-65.536TS
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 65.536MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
CPPC7LZ-A7BR-65.536TS.pdf
Availability of CPPC7LZ-A7BR-65.536TS
QUANTITY
CPPC7LZ-A7BR-65.536TS Order Process
Ship out your order
Specifications of CPPC7LZ-A7BR-65.536TS
Internal Part NumberEIS-CPPC7LZ-A7BR-65.536TS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesFIPO™ CPP
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency65.536MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.067" (1.70mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)50µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPPC7LZ-A7BR-65.536TS
Related LinksCPPC7LZ-A7, CPPC7LZ-A7BR-65.536TS Datasheet, Cardinal Components Distributor
CPPC7LZ-A7BR-65.536TS Details Description
Related parts for CPPC7LZ-A7BR-65.536TS
KEYS FOR 2000SERIES BLANK 1=4PCS datasheet.pdf
CAP CER 51PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
16P MTA156 CONN ASSY 24AWG LF datasheet.pdf
CBL 1COND 22AWG 600V GREEN SHLD datasheet.pdf
RES 47.5 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REGULATOR DDR TERM 8SOPWRPAD datasheet.pdf
RES SMD 294K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 300W datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE datasheet.pdf
RES SMD 107 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 2UF 10% 370VAC QC TERM datasheet.pdf