Cardinal Components CPPC8L-A5B6-10.0TS
CPPC8L-A5B6-10.0TS picture photo
Mfg. Part Number
CPPC8L-A5B6-10.0TS
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 10.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
CPPC8L-A5B6-10.0TS.pdf
Availability of CPPC8L-A5B6-10.0TS
QUANTITY
CPPC8L-A5B6-10.0TS Order Process
Ship out your order
Specifications of CPPC8L-A5B6-10.0TS
Internal Part NumberEIS-CPPC8L-A5B6-10.0TS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesFIPO™ CPP
PackagingBulk
TypeXO (Standard)
Frequency10MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.571" L x 0.346" W (14.50mm x 8.80mm)
Height0.189" (4.80mm)
Package / Case4-SMD
Current - Supply (Disable) (Max)50µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPPC8L-A5B6-10.0TS
Related LinksCPPC8L-A5, CPPC8L-A5B6-10.0TS Datasheet, Cardinal Components Distributor
CPPC8L-A5B6-10.0TS Details Description
Related parts for CPPC8L-A5B6-10.0TS
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 1/8-27NPT 4-20MA datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 117MHZ 165BGA datasheet.pdf
VARISTOR 640V 6.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
CABLE 8COND 26AWG SLATE 500' datasheet.pdf
CABLE 37COND 22AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
TUBING PVC CLR 100' datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC RELAY OUT 24V datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
CAP ALUM 8200UF 5.5V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 33PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf