Cardinal Components CPPC8L-A7BR-48.0TS
CPPC8L-A7BR-48.0TS picture photo
Mfg. Part Number
CPPC8L-A7BR-48.0TS
Brief Description
OSC XO 48.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
CPPC8L-A7BR-48.0TS.pdf
Availability of CPPC8L-A7BR-48.0TS
QUANTITY
CPPC8L-A7BR-48.0TS Order Process
Ship out your order
Specifications of CPPC8L-A7BR-48.0TS
Internal Part NumberEIS-CPPC8L-A7BR-48.0TS
SeriesFIPO™ CPP
PackagingBulk
TypeXO (Standard)
Frequency48MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.571" L x 0.346" W (14.50mm x 8.80mm)
Height0.189" (4.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPPC8L-A7BR-48.0TS
Related LinksCPPC8L-A7, CPPC8L-A7BR-48.0TS Datasheet, Cardinal Components Distributor
CPPC8L-A7BR-48.0TS Details Description
Related parts for CPPC8L-A7BR-48.0TS
BOX ALUM BLUE 4.13"L X 2.68"W datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 3MHZ 8SO datasheet.pdf
FITTING TEE RACEWAY T105 GRAY datasheet.pdf
IC GATE AND 1CH 2-INP SOT-23-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20DIP datasheet.pdf
RES 392K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
IC FLASH 64MBIT 90NS 64FBGA datasheet.pdf
OSC CMEMS 100.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf