Cardinal Components CPPDC5L-BR-20.0/21.0
CPPDC5L-BR-20.0/21.0 picture photo
Mfg. Part Number
CPPDC5L-BR-20.0/21.0
Manufacturer
Product Category
Pin Configurable Oscillators
Brief Description
OSCILLATOR 3.3V 21 / 20 MHZ
Datasheet Download
CPPDC5L-BR-20.0/21.0.pdf
Availability of CPPDC5L-BR-20.0/21.0
QUANTITY
CPPDC5L-BR-20.0/21.0 Order Process
Ship out your order
Specifications of CPPDC5L-BR-20.0/21.0
Internal Part NumberEIS-CPPDC5L-BR-20.0/21.0
Category Crystals and Oscillators
FamilyPin Configurable Oscillators
SeriesFIPO™ CPPD
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency - Output 120MHz, 21MHz
Frequency - Output 2-
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
FunctionTri-State (Output Enable)
Frequency Stability±25ppm
Current - Supply (Max)25mA
Current - Supply (Disable) (Max)-
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.051" (1.30mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPPDC5L-BR-20.0/21.0
Related LinksCPPDC5L-BR, CPPDC5L-BR-20.0/21.0 Datasheet, Cardinal Components Distributor
CPPDC5L-BR-20.0/21.0 Details Description
Related parts for CPPDC5L-BR-20.0/21.0
RES SMD 9.09K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 24POS GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 5.3A 20 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 5% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
RES 48.1K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CBL ASSY PIGTAIL 3' UHFM-UHFM datasheet.pdf
RES 70K OHM 1/5W .01% RADIAL datasheet.pdf
SCREWDRIVER TORX T8 6.63" datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 120V datasheet.pdf
CAP 2500F 20% 2.5V CHASSIS MOUNT datasheet.pdf