Cardinal Components CPPDC7LT-A7BR-98.9011/99.0
CPPDC7LT-A7BR-98.9011/99.0 picture photo
Mfg. Part Number
CPPDC7LT-A7BR-98.9011/99.0
Manufacturer
Product Category
Pin Configurable Oscillators
Brief Description
OSCILLATOR 3.3V 99 / 98.9011 MHZ
Datasheet Download
CPPDC7LT-A7BR-98.9011/99.0.pdf
Availability of CPPDC7LT-A7BR-98.9011/99.0
QUANTITY
CPPDC7LT-A7BR-98.9011/99.0 Order Process
Ship out your order
Specifications of CPPDC7LT-A7BR-98.9011/99.0
Internal Part NumberEIS-CPPDC7LT-A7BR-98.9011/99.0
Category Crystals and Oscillators
FamilyPin Configurable Oscillators
SeriesFIPO™ CPPD
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency - Output 198.9011MHz, 99MHz
Frequency - Output 2-
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Function-
Frequency Stability±25ppm
Current - Supply (Max)25mA
Current - Supply (Disable) (Max)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.075" (1.90mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPPDC7LT-A7BR-98.9011/99.0
Related LinksCPPDC7LT-A7BR, CPPDC7LT-A7BR-98.9011/99.0 Datasheet, Cardinal Components Distributor
CPPDC7LT-A7BR-98.9011/99.0 Details Description
Related parts for CPPDC7LT-A7BR-98.9011/99.0
IDC CABLE - HKR14H/AE14M/HPK14H datasheet.pdf
IC COMP DUAL 400MV REF 6-DFN datasheet.pdf
SENSOR CABLE 8 POS BLACK M12 datasheet.pdf
HOLDER BATT 16MM COIN PC PIN datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 330MA 1.2 OHM SMD datasheet.pdf
Connector Receptacle 2 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES 5 OHM 70W 5% TO247 datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 132POS .050 datasheet.pdf
CONN PLUG IDC .100" 18POS datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 3A DO214AC datasheet.pdf
RELAY RF 1FORMC/1CO 2A 3V datasheet.pdf
10UF 400V 10X20 datasheet.pdf