Cardinal Components CPPDC7LZ-BR-1.544/2.048
CPPDC7LZ-BR-1.544/2.048 picture photo
Mfg. Part Number
CPPDC7LZ-BR-1.544/2.048
Manufacturer
Product Category
Pin Configurable Oscillators
Brief Description
OSC 3.3V 2.048 / 1.544 MHZ
Datasheet Download
CPPDC7LZ-BR-1.544/2.048.pdf
Availability of CPPDC7LZ-BR-1.544/2.048
QUANTITY
CPPDC7LZ-BR-1.544/2.048 Order Process
Ship out your order
Specifications of CPPDC7LZ-BR-1.544/2.048
Internal Part NumberEIS-CPPDC7LZ-BR-1.544/2.048
Category Crystals and Oscillators
FamilyPin Configurable Oscillators
SeriesFIPO™ CPPD
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency - Output 11.544MHz, 2.048MHz
Frequency - Output 2-
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Function-
Frequency Stability±25ppm
Current - Supply (Max)25mA
Current - Supply (Disable) (Max)-
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.075" (1.90mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPPDC7LZ-BR-1.544/2.048
Related LinksCPPDC7LZ-BR, CPPDC7LZ-BR-1.544/2.048 Datasheet, Cardinal Components Distributor
CPPDC7LZ-BR-1.544/2.048 Details Description
Related parts for CPPDC7LZ-BR-1.544/2.048
RES SMD 88.7K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
MODULE SCR/DIODE 105A 480VAC datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 20POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
AC DRIVE,240V 3PH,15HP 11.0KW datasheet.pdf
IC MCU ARM 1MB FLASH 144MAPBGA datasheet.pdf
CONN HDR 60POS 1.27MM datasheet.pdf
OSC MEMS 133.0000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf