Cardinal Components CPPDC7LZ-BR-1.544/2.048
CPPDC7LZ-BR-1.544/2.048 picture photo
Mfg. Part Number
CPPDC7LZ-BR-1.544/2.048
Manufacturer
Product Category
Pin Configurable Oscillators
Brief Description
OSC 3.3V 2.048 / 1.544 MHZ
Datasheet Download
CPPDC7LZ-BR-1.544/2.048.pdf
Availability of CPPDC7LZ-BR-1.544/2.048
QUANTITY
CPPDC7LZ-BR-1.544/2.048 Order Process
Ship out your order
Specifications of CPPDC7LZ-BR-1.544/2.048
Internal Part NumberEIS-CPPDC7LZ-BR-1.544/2.048
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
Category Crystals and Oscillators
FamilyPin Configurable Oscillators
SeriesFIPO™ CPPD
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency - Output 11.544MHz, 2.048MHz
Frequency - Output 2-
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Function-
Frequency Stability±25ppm
Current - Supply (Max)25mA
Current - Supply (Disable) (Max)-
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.075" (1.90mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPPDC7LZ-BR-1.544/2.048
Related LinksCPPDC7LZ-BR, CPPDC7LZ-BR-1.544/2.048 Datasheet, Cardinal Components Distributor
CPPDC7LZ-BR-1.544/2.048 Details Description
Related parts for CPPDC7LZ-BR-1.544/2.048
RES ARRAY 8 RES 68 OHM 1606 datasheet.pdf
RES 2K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADR 78POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
DSUB 8W8 F G50 datasheet.pdf
Crystal 10.0000MHz 30ppm 18pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONN BKWY HEADER 10POS STR GOLD datasheet.pdf
IC ADC 12BIT SPI/SRL 4CH 16TSSOP datasheet.pdf
SC 3.81/07/135F 3.2SN GN BX datasheet.pdf
OSC MEMS 156.25MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf
DIODE ZENER 27V 500MW SOD80 datasheet.pdf