Cardinal Components CPPFXC7L-BD-12.288TS
CPPFXC7L-BD-12.288TS picture photo
Mfg. Part Number
CPPFXC7L-BD-12.288TS
Brief Description
OSC XO 12.288MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
CPPFXC7L-BD-12.288TS.pdf
Availability of CPPFXC7L-BD-12.288TS
QUANTITY
CPPFXC7L-BD-12.288TS Order Process
Ship out your order
Specifications of CPPFXC7L-BD-12.288TS
Internal Part NumberEIS-CPPFXC7L-BD-12.288TS
TypeXO (Standard)
Frequency12.288MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.067" (1.70mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPPFXC7L-BD-12.288TS
Related LinksCPPFXC7L-B, CPPFXC7L-BD-12.288TS Datasheet, Cardinal Components Distributor
CPPFXC7L-BD-12.288TS Details Description
Related parts for CPPFXC7L-BD-12.288TS
CONN EDGECARD 100PS DIP .050 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 16K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN BUTT SPLICE 14-16AWG BLUE datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
SURFACE LS BELT 1X132" S VFN datasheet.pdf
DELCON 48VDCIN/250VDC 4.0AOUT datasheet.pdf
RES SMD 0.01 OHM 1% 5W 3637 datasheet.pdf
RES 25.5 OHM 8W 0.02% TO220 datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 6.3PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf