Cardinal Components CPPFXC7L-BD-12.288TS
CPPFXC7L-BD-12.288TS picture photo
Mfg. Part Number
CPPFXC7L-BD-12.288TS
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 12.288MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
CPPFXC7L-BD-12.288TS.pdf
Availability of CPPFXC7L-BD-12.288TS
QUANTITY
CPPFXC7L-BD-12.288TS Order Process
Ship out your order
Specifications of CPPFXC7L-BD-12.288TS
Internal Part NumberEIS-CPPFXC7L-BD-12.288TS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesFIPO™ CPPFX
PackagingBulk
TypeXO (Standard)
Frequency12.288MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.067" (1.70mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)50µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPPFXC7L-BD-12.288TS
Related LinksCPPFXC7L-B, CPPFXC7L-BD-12.288TS Datasheet, Cardinal Components Distributor
CPPFXC7L-BD-12.288TS Details Description
Related parts for CPPFXC7L-BD-12.288TS
CARDEDGE 30POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
CAP MICA 43PF 1% 1KV 1210 datasheet.pdf
RES 93.1K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 5POS PIN datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 20% 6V AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 15000UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf
CAP CER 6.2PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf