Cardinal Components CPPFXC7LZ-A7BR-75.0TS
CPPFXC7LZ-A7BR-75.0TS picture photo
Mfg. Part Number
CPPFXC7LZ-A7BR-75.0TS
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 75.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
CPPFXC7LZ-A7BR-75.0TS.pdf
Availability of CPPFXC7LZ-A7BR-75.0TS
QUANTITY
CPPFXC7LZ-A7BR-75.0TS Order Process
Ship out your order
Specifications of CPPFXC7LZ-A7BR-75.0TS
Internal Part NumberEIS-CPPFXC7LZ-A7BR-75.0TS
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesFIPO™ CPPFX
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency75MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.067" (1.70mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)50µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPPFXC7LZ-A7BR-75.0TS
Related LinksCPPFXC7LZ-, CPPFXC7LZ-A7BR-75.0TS Datasheet, Cardinal Components Distributor
CPPFXC7LZ-A7BR-75.0TS Details Description
Related parts for CPPFXC7LZ-A7BR-75.0TS
CONN IC DIP SOCKET 28POS GOLD datasheet.pdf
IDC CABLE - ADM50S/AE50G/ADM50S datasheet.pdf
RES 4.70K OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 412K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 18AWG WHITE 5000' datasheet.pdf
DIODE ZENER 51V 3W DO204AL datasheet.pdf
FIXED IND 7.3NH 1.7A 50 MOHM SMD datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X11.43MM T412 datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
SCA AUTOMATIC STRIPPER CRIMPER datasheet.pdf
BUSS FUSEHOLDER datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 13POS PIN datasheet.pdf