Cardinal Components CPPFXC8-A7BR-16.9344TS
CPPFXC8-A7BR-16.9344TS picture photo
Mfg. Part Number
CPPFXC8-A7BR-16.9344TS
Brief Description
OSC XO 16.9344MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
CPPFXC8-A7BR-16.9344TS.pdf
Availability of CPPFXC8-A7BR-16.9344TS
QUANTITY
CPPFXC8-A7BR-16.9344TS Order Process
Ship out your order
Specifications of CPPFXC8-A7BR-16.9344TS
Internal Part NumberEIS-CPPFXC8-A7BR-16.9344TS
TypeXO (Standard)
Frequency16.9344MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)45mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.571" L x 0.346" W (14.50mm x 8.80mm)
Height0.189" (4.80mm)
Package / Case4-SMD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPPFXC8-A7BR-16.9344TS
Related LinksCPPFXC8-A7B, CPPFXC8-A7BR-16.9344TS Datasheet, Cardinal Components Distributor
CPPFXC8-A7BR-16.9344TS Details Description
Related parts for CPPFXC8-A7BR-16.9344TS
CAP ALUM 22UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 1A SOT666 datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 290MA 1.1 OHM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 26POS WALL MT PINS datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 4.63A 17 MOHM datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 20V 10% 1411 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
MLH ALL METAL PRESS SENSE -ATF datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 150W datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
RES SMD 1.6 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf