Cardinal Components CPPFXT7L-A7BD-10.0TS
CPPFXT7L-A7BD-10.0TS picture photo
Mfg. Part Number
CPPFXT7L-A7BD-10.0TS
Brief Description
OSC XO 10.000MHZ TTL SMD
Datasheet Download
CPPFXT7L-A7BD-10.0TS.pdf
Availability of CPPFXT7L-A7BD-10.0TS
QUANTITY
CPPFXT7L-A7BD-10.0TS Order Process
Ship out your order
Specifications of CPPFXT7L-A7BD-10.0TS
Internal Part NumberEIS-CPPFXT7L-A7BD-10.0TS
TypeXO (Standard)
Frequency10MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputTTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.819" L x 0.520" W (20.80mm x 13.20mm)
Height0.200" (5.08mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPPFXT7L-A7BD-10.0TS
Related LinksCPPFXT7L-A, CPPFXT7L-A7BD-10.0TS Datasheet, Cardinal Components Distributor
CPPFXT7L-A7BD-10.0TS Details Description
Related parts for CPPFXT7L-A7BD-10.0TS
FAN BLOWER 51.6X15MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
IC VIDEO BUFFER SAG 2.2-5 SC70-6 datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 3.15A 125VAC 63VDC datasheet.pdf
CONN PLUG 43POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
DIODE MODULE 1200V WC-500 datasheet.pdf
RES 7.99K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P6C VERT UNSHLD datasheet.pdf
CAP TANT 0.33UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 150V 9.3A POWER 56 datasheet.pdf
CABLE DUCT JUNCTION SPILL-OVER datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 600V 22AWG GRY datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 3.15A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf