Cardinal Components CPPLC5-A7BR-19.6608PD
CPPLC5-A7BR-19.6608PD picture photo
Mfg. Part Number
CPPLC5-A7BR-19.6608PD
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 19.6608MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
CPPLC5-A7BR-19.6608PD.pdf
Availability of CPPLC5-A7BR-19.6608PD
QUANTITY
CPPLC5-A7BR-19.6608PD Order Process
Ship out your order
Specifications of CPPLC5-A7BR-19.6608PD
Internal Part NumberEIS-CPPLC5-A7BR-19.6608PD
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesFIPO™ CPPL
PackagingBulk
TypeXO (Standard)
Frequency19.6608MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)45mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.047" (1.20mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)50µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPPLC5-A7BR-19.6608PD
Related LinksCPPLC5-A7B, CPPLC5-A7BR-19.6608PD Datasheet, Cardinal Components Distributor
CPPLC5-A7BR-19.6608PD Details Description
Related parts for CPPLC5-A7BR-19.6608PD
LED 5MM RA MATING RED/GRN BICLR datasheet.pdf
FERRITE BEAD 2500 OHM 0805 datasheet.pdf
ADAPTER DEVELOPMENT KIT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 0.7525-3.63V 18W datasheet.pdf
IC DRIVER DOT BAR DISPLAY 18-DIP datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 56POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CONN HDR 4POS 0.100 SMD datasheet.pdf