Cardinal Components CPPLC7-A7BP-110.0PD
CPPLC7-A7BP-110.0PD picture photo
Mfg. Part Number
CPPLC7-A7BP-110.0PD
Brief Description
OSC XO 110.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
CPPLC7-A7BP-110.0PD.pdf
Availability of CPPLC7-A7BP-110.0PD
QUANTITY
CPPLC7-A7BP-110.0PD Order Process
Ship out your order
Specifications of CPPLC7-A7BP-110.0PD
Internal Part NumberEIS-CPPLC7-A7BP-110.0PD
SeriesFIPO™ CPPL
PackagingBulk
TypeXO (Standard)
Frequency110MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)45mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.067" (1.70mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPPLC7-A7BP-110.0PD
Related LinksCPPLC7-A7, CPPLC7-A7BP-110.0PD Datasheet, Cardinal Components Distributor
CPPLC7-A7BP-110.0PD Details Description
Related parts for CPPLC7-A7BP-110.0PD
LED GREEN 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 9V datasheet.pdf
RES SMD 11.8 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
RES 95.3 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PNL MNT PLUG 8PIN SLD CUP datasheet.pdf
RES 120 OHM 0.6W 0.005% RADIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN FFC FPC 30POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
LEAD 4MM BANANA SHTH PP SILIC 0. datasheet.pdf