Cardinal Components CPPLC7L-B6-50.0TS
CPPLC7L-B6-50.0TS picture photo
Mfg. Part Number
CPPLC7L-B6-50.0TS
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 50.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
CPPLC7L-B6-50.0TS.pdf
Availability of CPPLC7L-B6-50.0TS
QUANTITY
CPPLC7L-B6-50.0TS Order Process
Ship out your order
Specifications of CPPLC7L-B6-50.0TS
Internal Part NumberEIS-CPPLC7L-B6-50.0TS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesFIPO™ CPPL
PackagingBulk
TypeXO (Standard)
Frequency50MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.067" (1.70mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)50µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPPLC7L-B6-50.0TS
Related LinksCPPLC7L-, CPPLC7L-B6-50.0TS Datasheet, Cardinal Components Distributor
CPPLC7L-B6-50.0TS Details Description
Related parts for CPPLC7L-B6-50.0TS
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 26 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.5VA 28V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC RS232 3V-5.5V DRVR 28-TSSOP datasheet.pdf
IC LEVEL SHIFTER 5CH 24VQFN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 14POS GOLD datasheet.pdf
CAP CER 24PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 25V X7R 0805 datasheet.pdf