Cardinal Components CPPLC7L-BP-200.0TS
CPPLC7L-BP-200.0TS picture photo
Mfg. Part Number
CPPLC7L-BP-200.0TS
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 200.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
CPPLC7L-BP-200.0TS.pdf
Availability of CPPLC7L-BP-200.0TS
QUANTITY
CPPLC7L-BP-200.0TS Order Process
Ship out your order
Specifications of CPPLC7L-BP-200.0TS
Internal Part NumberEIS-CPPLC7L-BP-200.0TS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesFIPO™ CPPL
PackagingBulk
TypeXO (Standard)
Frequency200MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.067" (1.70mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)50µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPPLC7L-BP-200.0TS
Related LinksCPPLC7L-B, CPPLC7L-BP-200.0TS Datasheet, Cardinal Components Distributor
CPPLC7L-BP-200.0TS Details Description
Related parts for CPPLC7L-BP-200.0TS
CAP FILM 0.1UF 20% 760VDC RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 1W DO41 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR QUAD 16-TQFN datasheet.pdf
TVS DIODE 18VWM 29.2VC 1.5KE datasheet.pdf
CONN MAG-MATE 33-34AWG IDC datasheet.pdf
RES SMD 1.47 OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
Connector Socket 25 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf