Cardinal Components CPPT7LZ-A5BR-49.7664TS
CPPT7LZ-A5BR-49.7664TS picture photo
Mfg. Part Number
CPPT7LZ-A5BR-49.7664TS
Brief Description
OSC XO 49.7664MHZ TTL SMD
Datasheet Download
CPPT7LZ-A5BR-49.7664TS.pdf
Availability of CPPT7LZ-A5BR-49.7664TS
QUANTITY
CPPT7LZ-A5BR-49.7664TS Order Process
Ship out your order
Specifications of CPPT7LZ-A5BR-49.7664TS
Internal Part NumberEIS-CPPT7LZ-A5BR-49.7664TS
FamilyOscillators
SeriesFIPO™ CPP
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency49.7664MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputTTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.067" (1.70mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPPT7LZ-A5BR-49.7664TS
Related LinksCPPT7LZ-A5B, CPPT7LZ-A5BR-49.7664TS Datasheet, Cardinal Components Distributor
CPPT7LZ-A5BR-49.7664TS Details Description
Related parts for CPPT7LZ-A5BR-49.7664TS
CAP FILM 0.062UF 2% 400VDC RAD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
Crystal 4.0000MHz 30ppm 18pF 120 Ohm -20°C - 70°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
CONN SEC II 31 POS 100C/L datasheet.pdf
TVS DIODE 75VWM 119.4VC AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV TRANS W/BASE 8SOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
RES 4.87K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 487 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf