Cardinal Components CPPT8LZ-A7B6-49.152TS
CPPT8LZ-A7B6-49.152TS picture photo
Mfg. Part Number
CPPT8LZ-A7B6-49.152TS
Brief Description
OSC XO 49.152MHZ TTL SMD
Datasheet Download
CPPT8LZ-A7B6-49.152TS.pdf
Availability of CPPT8LZ-A7B6-49.152TS
QUANTITY
CPPT8LZ-A7B6-49.152TS Order Process
Ship out your order
Specifications of CPPT8LZ-A7B6-49.152TS
Internal Part NumberEIS-CPPT8LZ-A7B6-49.152TS
FamilyOscillators
SeriesFIPO™ CPP
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency49.152MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputTTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.571" L x 0.346" W (14.50mm x 8.80mm)
Height0.189" (4.80mm)
Package / Case4-SMD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPPT8LZ-A7B6-49.152TS
Related LinksCPPT8LZ-A7, CPPT8LZ-A7B6-49.152TS Datasheet, Cardinal Components Distributor
CPPT8LZ-A7B6-49.152TS Details Description
Related parts for CPPT8LZ-A7B6-49.152TS
FILTER ASSB FAN GUARD 92MM 30PPI datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC OSC SILICON PROG TSOT23-6 datasheet.pdf
IC 4-20MA TRANSMITTER 16-SOIC datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 4.5V datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
RAIL W/ PWR MODS & 1SU datasheet.pdf
CBL STR MALE-R/A FEMALE 4POS 6' datasheet.pdf
CRYSTAL 32.00 KHZ 20.0PF SMD datasheet.pdf