Cardinal Components CPPV7-A7BR-122.88
CPPV7-A7BR-122.88 picture photo
Mfg. Part Number
CPPV7-A7BR-122.88
Brief Description
OSC XO 122.88MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
CPPV7-A7BR-122.88.pdf
Availability of CPPV7-A7BR-122.88
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CPPV7-A7BR-122.88 Order Process
Ship out your order
Specifications of CPPV7-A7BR-122.88
Internal Part NumberEIS-CPPV7-A7BR-122.88
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
FamilyOscillators
SeriesCPPV7
PackagingBulk
TypeXO (Standard)
Frequency122.88MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)50mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPPV7-A7BR-122.88
Related LinksCPPV7-A7, CPPV7-A7BR-122.88 Datasheet, Cardinal Components Distributor
CPPV7-A7BR-122.88 Details Description
Related parts for CPPV7-A7BR-122.88
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20DIP datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 92MA 6.7 OHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 24VIN 09VOUT datasheet.pdf
LENS FOR SEOUL P4 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 12AWG RED 1000' datasheet.pdf
LED XBD RYL BLUE 453NM 550MW SMD datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR LV8727 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP FILM 0.0056 UF 20% 300 VAC R datasheet.pdf