TXC CORPORATION CR-122.880MBE-T
CR-122.880MBE-T picture photo
Mfg. Part Number
CR-122.880MBE-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC VCXO 122.88MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
CR-122.880MBE-T.pdf
Availability of CR-122.880MBE-T
QUANTITY
CR-122.880MBE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of CR-122.880MBE-T
Internal Part NumberEIS-CR-122.880MBE-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesCR
PackagingCut Tape (CT)
TypeVCXO
Frequency122.88MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)60mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.047" (1.20mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR-122.880MBE-T
Related LinksCR-122., CR-122.880MBE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
CR-122.880MBE-T Details Description
Related parts for CR-122.880MBE-T
CONN RECEPT 2POS 24AWG MTA100 datasheet.pdf
RES SMD 4.7K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 40DIP datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS PANEL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
OSC PROG 1.3NS 20PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
MOSFET P-CH 60V 0.12A SOT23-3 datasheet.pdf