Bourns Inc. CR0201-JW-201GLF
CR0201-JW-201GLF picture photo
Mfg. Part Number
CR0201-JW-201GLF
Brief Description
RES SMD 200 OHM 5% 1/20W 0201
Datasheet Download
CR0201-JW-201GLF.pdf
Availability of CR0201-JW-201GLF
QUANTITY
CR0201-JW-201GLF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0201-JW-201GLF
Internal Part NumberEIS-CR0201-JW-201GLF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)200
Tolerance±5%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.010" (0.26mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0201-JW-201GLF
Related LinksCR0201-J, CR0201-JW-201GLF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0201-JW-201GLF Details Description
Related parts for CR0201-JW-201GLF
TIMER HOUSING LOADED SPECIAL datasheet.pdf
COVER CIRCULAR .973" ID 1000PCS datasheet.pdf
ECONOMATE POST APPLICATOR datasheet.pdf
CONN USB ADPT BAY FEML-FEML IP67 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 13POS STRGHT PINS datasheet.pdf
CONN HDR 2MM TIN 4POS R/A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
STAT BAG MET-OUT 4"X6" ZIP 100PK datasheet.pdf
RES SMD 8.2 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5V SMD datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 1.25W AB 8MSOP datasheet.pdf