Bourns Inc. CR0402-FX-1132GLF
CR0402-FX-1132GLF picture photo
Mfg. Part Number
CR0402-FX-1132GLF
Brief Description
RES SMD 11.3K OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
CR0402-FX-1132GLF.pdf
Availability of CR0402-FX-1132GLF
QUANTITY
CR0402-FX-1132GLF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0402-FX-1132GLF
Internal Part NumberEIS-CR0402-FX-1132GLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCR0402-LF Material Declaration
Standard Package10,000
SeriesCR0402
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0402-FX-1132GLF
Related LinksCR0402-F, CR0402-FX-1132GLF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0402-FX-1132GLF Details Description
Related parts for CR0402-FX-1132GLF
RES SMD 23.2 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.1A TO92-3 datasheet.pdf
HEAT SHRINK ADH BLK 1" X 4' datasheet.pdf
KNOB BLK/MATTE.625"DIA 6MM SHAFT datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
RES 36.5K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 562 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 4COND 20AWG WHT SHLD 1000' datasheet.pdf
HEATSINK FOR 35MM BGA datasheet.pdf
SHIELD COVERS datasheet.pdf
CAP FILM 0.039UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf